• Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JEDNODNIOWA EKSPEDYCJA EXPRESS - MISJA SOBÓTKA

23 MAJA 2019 (SOBOTA)
Start 10:00 na PKS Sobótka (ok. 8h gry)
Sobótka
30 km od Wrocławia
MAX 40 OSÓB
Drużyny 2, 3 lub 4 osobowe. (max. 15 drużyn)

Podstawowe informacje

Ekspedycja Express to gra terenowa, podobna do znanych programów telewizyjnych typu Azja Express/Ameryka Express. W grze Misja Sobótka chcemy Was przenieśc w świat jednodniowej rywalizacji, gdzie na pewno będziecie się świetnie bawić.

Wszyscy spotykamy się w miejscowości Sobótka na Dworcu Autobusowym (PKS z Wrocławia co 40 minut) o godzinie 10:00. Następnie przeniesiemy się w inne miejsce, gdzie zostaną przedstawione zasady gry (możesz zapoznać się z nimi wcześniej - szczegóły na dole strony). Musisz wiedzieć, że aby gra była uczciwa i wszyscy mieli równe szanse, na miejscu będziecie musieli pozostawić swoje telefony lub oddać nam je w depozyt. W zamian otrzymacie od nas telefon ze specjalnie wbudowanymi aplikacjami, a także w pełni wyposażony plecak, w którym znajdują się potrzebne do gry elementy – latarki, latarki UV, ekspedycyjną gotówkę, mapy, apteczka i wiele innych. Pozostałe rzeczy będziecie mogli wygrać, kupić za wygraną ekspedycyjną gotówkę lub zdobyć podczas ekspedycji. Gra odbywa się w promieniu +/- 10 km od miejscowości Sobótka, w bardzo ciekawych i mało znanych miejscach. W trakcie gdy nie wchodzimy na Ślężę.
mini-sobotka04.jpg
mini-sobotka03.jpg
mini-sobotka06.jpg
mini-sobotka01.jpg

Tak wygląda gra!

Kiedy już kwestie formalno-organizacyjne będą za nami nadejdzie czas aby rozpocząć prawdziwą przygodę życia. Rozpocznie się pierwszy etap gry, w którym będziecie musieli dotrzeć do nieznanego Wam miejsca. Po drodze będą czekały niecodzienne zadania, w których wykonaniu inne drużyny nie raz przeszkodzą.

Iść pieszo czy podjechać stopem - to pytanie na pewno pojawi się nie raz. Gramy w rejonie gdzie najłatwiej można złapać stopa, w Polsce. Jeśli jeszcze tego nie robiliście to ta przygoda na pewno da Wam taką szansę.

Podczas gry sprawdzicie swoją orientację w terenie, umiejętność logicznego myślenia, współpracy w grupie, ale również asertywność, spostrzegawczość, zdolność przełamywania własnych barier i lęków, a także… utrudniania gry przeciwnikom.

Spokojnie... nie będzie tarzania w błocie czy skoków do wody. Gra jest stworzona dla każdego, kto ma ochotę przeżyć niezapomnianą przygodę. Grają w nią ludzie od 18 do nawet 74 roku życia!

Czekają na Was rywalizacja między drużynowa, różnego rodzaju łamigłówki i dziesiątki ciekawych zadań takich jak włamanie do starej fabryki czy też otwarcie podziemnego sejfu. W niektórych zadaniach wykorzystujecie specjalnie napisaną aplikację mobilną zainstalowaną we wcześniej otrzymanych telefonach. Podczas gry odkryjecie swoje drugie oblicze. Zobaczycie też rzeczy niewidoczne gołym okiem.

Pamiętajcie jednak, że duża wytrzymałość i siła fizyczna nie są warunkami wzięcia udziału w ekspedycji! Pomimo szaleńczych wyzwań gra jest w pełni bezpieczna. Nasze GPSy będą śledzić Wasze poczynania a przesymatyczny TEAM Ekspedycji Express zawsze chętnie pomoże jeśli się zgubicie :)

Szczegółowe zasady gry znajdziesz na dole tej strony jak i zostaną omówione przed rozpoczeciem całej rywalizacji na miejscu.

Przykładowe zadanie:

Uczestnicy otrzymali specjalne telefony, w których jest zablokowany dostęp do internetu, map itp. Muszą wejść do specjalnego transportu, gdzie zostaną zawiązane im oczy i będą wywiezieni w nieznane im miejsce. Po wyjściu otrzymają mapę, a w ich telefonach pojawi się aplikacja potrzebna, w tym etapie gry. Pierw muszą dowiedzieć się od mieszkańców, gdzie się znajdują, a następnie odnaleźć 3 punkty z dodatkowymi zadaniami oznaczonymi na mapie. Każde zadanie jest warte +250 PLN i przybliża do miejsca finałowego.

Po około 15 minutach otrzymują wiadomość z na telefon z zadaniem obowiązkowym: 

  • Musicie zdobyć jak najszybciej surowego ziemniaka. Nie możecie korzystać z pieniędzy ani środków płatniczych. Ziemniak musi dotrzeć cały, na finał tego etapu gry.

Gdy już uczestnikom uda się wykonać wszystkie zadania muszą odnaleźć miejsce finałowe, które znajduje się 30 metrów pod ziemią. Tam czekają na nich kolejne niespodzianki a zdobyty ziemniak może pomóc w wydostaniu się z podziemi.mini-sobotka10.jpg
mini-sobotka12.jpg
mini-sobotka07.jpg
mini-sobotka13.jpg

GOTOWY NA MEGA PRZYGODĘ? KUP BILETY JUŻ TERAZ!

POZNAJ ZASADY GRY

flaga.png

CEL GRY:

Celem uczestników Ekspedycji Express jest zdobycie jak największej ilości gotówki. Gra jest wieloetapowa. Każdy z etapów zakończony jest podsumowaniem, w którym otrzymujecie pieniądze za wykonane zadania jak i zdobyte miejsce na mecie. Kolejność w jakiej pojawiacie się w finale danego etapu przekłada się na ilość ekspedycyjnej gotówki jaką możecie zdobyć. A to z kolei przybliża do głównej wygranej. 
8 GODZIN GRY
DRUŻYNA 2-4 OSÓB
MAX 10 DRUŻYN
PONAD 50 ZADAŃ
3 RÓŻNE ETAPY GRY
NAGRODY DLA ZWYCIĘZCÓW

GOTÓWKA

W grze obowiązuje Ekspedycyjna waluta, której nie znajdziecie w żadnych kantorach więc by zdobyć jej najwięcej i wygrać cenne nagrody musicie dobrze obrać taktykę gry i wykonać jak najwięcej zadań.

Dostępne nominały: 10 PLN, 50 PLN, 100 PLN i 200 PLN. Pamiętajcie, że nie wolno przekazywać gotówki innym drużynom. 

kasa.png
phone.png

TELEFON I APLIKACJE

Aby gra była uczciwa, przed jej rozpoczęciem, zostawicie swoje telefony komórkowe lub oddacie nam je w depozyt. Podczas finałów poszczególnych etapów będziecie mieli możliwość z nich skorzystać. W zamian każda drużyna otrzyma od nas jeden telefon.

Będzie on rejestrował przebieg Waszej gry, a wbudowane aplikacje pomogą Wam w rozwiązaniu zagadek, odnalezieniu kolejnych celów i misji specjalnych. Uwaga !!! Potrzebna będzie duża rozwaga i odpowiedzialność w ich korzystaniu. Naładowane baterie muszą starczyć aż do finału gry.

ZADANIA

Podczas gry znajdziecie przygotowane dla was QR kody z zakodowanymi na nich zadaniami oraz wskazówkami. Prócz nich na terenie gry mogą pojawić się metalowe tabliczki oraz namalowane pomarańczowe kody do aplikacji. 
Pamiętajcie, że żadnego z tych elementów nie wolno zasłaniać, niszczyć czy zabierać chyba, że znajduje się na nich informacja mówiąca inaczej.
qrkod.png
czarna-flaga-40962955.png

CZARNY SZKODNIK

Jest to przedmiot, który będzie utrudniał i wprowadzał fun podczas całej gry. Jeśli będziecie w jego posiadaniu Waszym celem będzie jak najszybciej przekazać go innej drużynie. Ta, która dobiegnie do finału ze szkodnikiem straci 300 PLN. 

Szkodnika nie wolno:
  • przekazywać drużynie od której się go otrzymało
  • przekazywać w obszarze 50m od finału kolejnego etapu
  • wyrzucać lub nie przyjmować od innej drużyny

KARTY AKCJI

Gdy już będziecie odczuwać skutki rywalizacji otrzymacie szansę odegrania się na innej drużynie za pomocą kart specjalnych. Można je zdobyć w każdym etapie gry podczas zadań, gier dodatkowych czy kupić w sklepiku ekspedycji. By użyć karty musicie ją wręczyć przeciwnej drużynie, a następnie przedrzeć na pół by drużyna nie mogła użyć jej ponownie. W grze wyróżniamy trzy karty:

POZNAJ 10 ZASAD, KTÓRYCH NIE WOLNO ŁAMAĆ

By wszyscy mieli równe szanse a gra była prawdziwą rywalizacją. Zabronione jest:
Niszczenie, zrywanie, zakrywanie QR kodów, tabliczek z zadaniami, skrytek i oznaczeń drogi.
Zabieranie podstawowych elementów plecaka innym drużynom.
Niszczenie i niewłaściwe korzystanie z elementów wyposażenia.
Zabieranie własnego wyposażenia.
Oddalanie się od swojej drużyny na więcej niż 10 metrów.
Ignorowanie poleceń organizatora.
Korzystanie z własnych telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych.
Oddawanie pieniędzy innym drużynom.
Pomijanie zadań obowiązkowych.
Pozostawianie zdobytych elementów gry, wyrzucanie kartek, map i zadań.
tlo-gory.png