• Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

EKSPEDYCJA EXPRESS MISJA AZJA

25 LUTY - 5 MARCA 2018
9 dni gry w Tajlandii
Tajlandia
Start gry w Bangkoku
100 OSÓB
Drużyny 2 osobowe

Jeśli oglądałeś program telewizyjny Azja Express to wiesz co Cie może czekać! W tej edycji wybierzemy się w tajemnicze zakątki popularnego regionu Azji jakim jest Tajlandia. Podróżować będziecie w drużynach dwu osobowych mając do dyspozycji swoje telefony. Będziemy przemierzać ciekawe, czasem mniej znane i trudno dostępne miejsca. Dzięki nim poznacie kulturę tajską i przekonacie się jak można sobie radzić w cudownych miejscach. Dzięki tej podróży odkryjecie na co Was stać i przekonacie się, że Ekspedycja Express Misja Azja to podróż nie tylko turystyczna ale i duchowa. Codzienne próby charakteru, szansa na przełamanie barier językowych a przy tym wszystkim gwarancja dobrej zabawy.

Zadania będą nietuzinkowe i niespotykane dotąd w poprzednich edycjach, częste zwroty akcji spowodują że nie będzie czasu na nudę a sama gra stanie się mega ciekawa oraz odkrywcza. Gotowałeś kiedyś Pad Thai? A może wiesz w jakim rejonie można znaleźć najgorszy owoc świata? Jeśli nie to u nas będziesz miał szansę wszystkiego spróbować!

TAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA WASZA PRZYGODA

Każdego dnia cel jest jeden – dotrzeć na finał dnia możliwie najszybciej. Za to będziecie otrzymywać ekspedycyjną gotówkę, której musicie podczas całej przygody zdobyć jak najwięcej. Każdy poranek rozpoczyna się od wiadomości SMS-owej. Wiadomość dociera o różnych godzinach i jedyne co wiecie to to, że może przyjść w dowolnym momencie. Zazwyczaj pierwszy sms to informacja gdzie macie dotrzeć stopem aby dowiedzieć się jakie zadania czekają Was tego dnia. Drużyny będą oddalone od siebie o nawet 50 km więc złapanie bezpłatnego transportu nie powinno być dużym problemem. Podczas podróży poznacie zapewne fantastycznych ludzi i wiele ciekawych historii. Zadania, które będziecie musieli wykonać będą przeróżne. Sprawdzimy waszą kreatywność, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, przełamywanie barier, wiedzę ogólną, spostrzegawczość, zdolności manualne, umysłowe i fizyczne i wiele innych. Na pewno będziemy przy okazji poznawać lokalne tradycje, kulturę i odwiedzać ciekawe miejsca.

Po dotarciu do miejsca finałowego danego dnia, macie czas by znaleźć miejsce na rozbicie namiotu, odpocząć, na spokojnie zjeść czy też odjechać nieco dalej od pozostałych drużyn, teoretycznie zwiększając swoje szanse. Jednak należy pamiętać, że nigdy nie znacie miejsca kolejnego zadania. To zawsze jest objęte ścisłą tajemnicą scenariusza i oprócz kilku osób, nikt nie wie gdzie będziecie następnego dnia ani gdzie gra zostanie zakończona.

Jeśli nie uda Ci się dotrzeć na finał dnia lub nie wykonać zadania obowiązkowego to nic straconego. Zawsze możesz zrobić sobie kilkugodzinną czy nawet jednodniową przerwę i czekać na poranną wiadomość SMS o nowym miejscu, do którego należy dotrzeć. Nikt podczas gry nie odpada.

Po kilku dniach rywalizacji, kiedy marzeniem będzie prysznic, hamak i zimne piwo nadejdzie SMS z miejscem finału całej gry. To właśnie tam będzie można zdjąć z siebie ciężki plecak, pokąpać, odpocząć i zrelaksować się. W tym miejscu podsumowujemy całą grę, zliczamy uzyskaną ekspedycyjną gotówkę i organizujemy wielki finał z atrakcjami dla wszystkich uczestników, w którym poznajemy zwycięzców!

Ta przygoda to sposób na poznanie siebie ale i na poznanie nowych ludzi, z którymi znajomość będzie trwała latami. To gra, w której zwiedzisz dużo więcej niż w trakcie wycieczki z biura podróży. To Ekspedycja Express, której nigdy nie zapomnisz.
Uczestnicy o 9:00 otrzymają wiadomość SMS, że mają się udać do miejscowości położonej od nich 40 km dalej. Po dotarciu na miejsce muszą odnaleźć flagę Ekspedycji Express przy której czeka organizator z zadaniem. Każda drużyna otrzymujekopertę i napisane w języku Tajskim zadanie, które w wolnym tłumaczeniu brzmi:

"Musicie podczas odpływu na pobliskiej plaży zebrać 2 kg krabów i dotrzeć z nimi na pobliski targ wodny aby je sprzedać".

Uczestnicy po dotarciu na tag muszą wsiąć w łódkę i odnaleźć skup. Skupy krabów będą oznaczone flagą Ekspedycji Express a Tajowie będą negocjować z Wami cenę. Każde uzyskane 10 THB to 1000 Ekspedycjnej Gotówki więc warto się wcześniej zapoznać z cenami za KG kraba danego dnia.

Po wykonaniu zadania uczestnicy ruszają w dalszą podróż udając się do miejscowości położonej o 70 KM dalej. Tam czeka na nich 10 zadań rozmieszczonych, w różnych miejscach. Wynikiem każdego zadania jest cyfra. Ciąg 10 poprawnie ułożonych cyfr da numer telefonu pod, który należy zadzwonić. Jeśli drużyna dodzwoni się na poprawny numer usłyszy gdzie znajduje się miejsce finału tego dnia.

Pary, na wyższych pozycjach na finale otrzymają większą ilość Ekspedycyjnej gotówki oraz kopertę, ze wskazówkami gdzie mogą się spodziewać zadania następnego dnia.
asia03.jpg
asia02.jpg
asia09.jpg

PODSTAWOWE ZASADY GRY

W grze wolno

 • Korzystać z internetu, urządzeń lokalizacyjnych, aparatów, kamer itp.
 • Posiadać gotówkę na własne wydatki.
 • Spać na własny koszt w schroniskach/hostelach/hotelach.
 • Omijać zadania bonusowe.
 • Korzystać z pomocy osób 3-cich.
 • Korzystać z transportu miejskiego w miastach.
 • Korzystać z autostopu w celu przemieszczania się.
 • Otrzymywać od osób 3-cich podarunki, rzeczy, datki itp.
 • Korzystać z komunikacji międzymiastowej (pociągów, autobusów itp) - na własny koszt.

W grze nie wolno:

 • Niszczyć lub zabierać wskazówek, tablic, zadań przeznaczonych dla wszystkich uczestników.
 • Wyrzucać otrzymanych materiałów.
 • Korzystać z BlaBlaCar'a, Taxi, Uber itp.
 • Wynajmować auta, skuterów, rowerów itp.
 • Przekazywać i/lub zabierać zdobytej gotówki innym drużynom.
 • Rezygnować z wykonywania zadań obowiązkowych chyba, że czas na ich realizację został wykorzystany.
 • Rozdzielać się w drużynie na więcej niż 100 metrów.
 • Kupować rzeczy potrzebnych do wykonania zadania.
 • Niszczyć/kraść elementów gry - flag, znaków, drogowskazów itp.
TELEFONY
Podczas gry musisz mieć swój telefon komórkowy i możesz korzystać z internetu.
PIENIĄDZE
Możesz korzystać ze swojej gotówki. Nie możesz kupować rzeczy potrzebnych do wykonywania zadań.
TRANSPORT
Poruszamy się łapiąc stopa. Nie możesz korzystać z taxi, uber itp. Możesz korzystać z komunikacji w miejskiej i międzymiastowej.
Rozumiemy, że czasem bywają trudne momenty lub znajdziecie się w miejscu, z którego nie ma szans się wydostać dlatego pozwalamy na korzystanie z płatnego transportu miejskiego (nie dotyczy BlaBlaCar, Uber, Taxi itp). Trasa jest stworzona w taki sposób, że i tak najszybszym środkiem poruszania się jest autostop. Warunkiem uznania wyniku na koniec gry jest przedstawienie 20 zdjęć z autostopu (zdjęcie z środka auta lub na pace).

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

asia11.jpg
asia06.jpg
asia04.jpg
asia07.jpg
Jak kupić bilety? Jak wygląda rejestracja?
Kiedy odbywa się Ekspedycja Express Misja Azja i gdzie jest start?
Gdzie będzie finał Ekspedycji Express Misja Azja
Jakie dane będą potrzebne podczas rejestracji i zakupu biletów?
Czy gwarantujecie podczas gry wyżywienie?
Czy gwarantujecie nocleg podczas gry?
Czy można wziąć udział w 3 osoby w drużynie?
Czy wymagane jest posiadanie wizy i paszportu?
Czy obcokrajowcy mogą wziąć udział w grze?
W jakim wieku można wziąć udział w grze?
Nigdy nie podróżowałem stopem. Dam radę?
Czy trzeba mieć ze sobą swój telefon komórkowy?
Czy będzie potrzebny Internet w telefonie?
Czy w grze uczestnicy odpadają?
Co jeśli zechcę zrezygnować podczas gry?
Czy gwarantujecie ubezpieczenie podczas gry?
Czy mogę sprzedać swój bilet – miejsce w grze?
Czy muszę się szczepić?
Jak dolecieć do Bangkoku?
Czego nie obejmuje podana cena?

GOTOWI NA PRZYGODĘ ŻYCIA?

Informacje o rejestracji:

Od 27 listopada 2018 do 18 grudnia 2018 uruchamiamy wstępne zapisy dla osób, które chcą wziąć udział w grze Ekspedycja Express Misja Azja. Jeśli chcesz wziąć udział, w tej niezwykłej przygodzie to do dnia 18 grudnia musisz się zarejestrować i wpłacić zaliczkę w wysokości 200 zł. Jeśli zbierze się minimum 50 osób chętnych wziąć udział w tym wydarzeniu to 20 grudnia 2018 otrzymasz wiadomość potwierdzającą wraz z numerem konta, na które trzeba wpłacić pozostałe środki do 20 stycznia. W przypadku gdy nie zbierze się minimalna liczba osób wpłacona zaliczka zostanie zwrócona w terminie 2 dni na konto bankowe.

W przypadku jeśli chętnych będzie więcej niż 100 osób to decyduje standardowo kolejność zapisów. Dlatego im szybciej się zapiszesz tym większa szansa, na to że weźmiesz udział w tej niezwykłej grze!

Do zakończenia rejestracji pozostało:

Zobacz film z ostatniej edycji:

Im szybciej kupisz bilety tym taniej!


Cena do 18 grudnia 2018: 1699 zł
Cena od 19 grudnia do 26 grudnia 2018: 1899 zł
Cena od 27 grudnia do 4 stycznia 2019: 2099 zł
Cena od 5 stycznia do 12 stycznia 2019: 2199 zł
Cena od 13 stycznia do 20 stycznia 2019: 2299 zł
tlo-gory.png