• Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MEGA RACE ITALIA

25 KWIETNIA - 1 MAJA 2019
Majówka - 7 dni gry
WROCŁAW - WŁOCHY
Start gry we Wrocławiu o 10:00 w Ibis Styles Centrum. Miejsce finałowe jest tajemnicą.
125 DRUŻYN
Drużyny 2 osobowe

REJESTRACJA URUCHOMIONA


Nie czekaj z decyzją! 
Pozostały ostatnie miejsca!

Zapisy zostaną zamknięte 16 marca o 22:00 lub po wyczerpaniu biletów.

Czym jest Mega Race Italia? 
Ekspedycja Express Mega Race Italia to gra podobna do znanych programów telewizyjnych typu Azja Express/Ameryka Express. Jesteśmy ekipą, która zawodowo zajmuje się tworzeniem scenariuszy pod tego typu gry. W poprzednich latach stworzyliśmy projekty takie jak: AzjaExpress.pl, Mega Race Chorwacja i Misja Europa oraz dziesiątki gier jednodniowych w całej Europie. Tym razem czekamy na Ciebie z nowym scenariuszem, w którym jak zawsze celem będzie wykonanie jak największej ilości zadań i dotarcie jak najszybciej na finał gry! Za wszystko Twój team będzie zdobywał ekspedycyjną gotówkę a drużyna, która będzie miała jej najwięcej zwycięża! Gra rozpoczyna się we Wrocławiu. Podróżować będziecie w drużynach dwuosobowych mając do dyspozycji swoje telefony. Będziemy przemierzać ciekawe, czasem mniej znane i trudno dostępne miejsca. Tym razem odwiedzimy sporo Państw i będziemy przejeżdżać przez góry, duże miasta, klimatyczne wsie,  starożytne ruiny, dzikie lasy i miejsca, o których kompletnie nie macie pojęcia! Dzięki tej podróży odkryjecie na co Was stać i przekonacie się, że Ekspedycja Express Mega Race Italia to najlepszy pomysł na majówkę i rywalizację z innymi. Codziennie gwarantujemy porządną dawkę zadań i emocji. Nie zabraknie też fantastycznych ludzi, z którymi będziecie rywalizować a czasem nawiązywać współpracę! Na finale czekają na wszystkich atrakcje, niespodzianki i upominki a dla 10 najlepszych drużyn przygotowaliśmy nagrody od Ekspedycji Express o łącznej wartości 12 000 zł w tym nagrodę specjalną czyli bilety/udział w kolejnej 9 dniowej edycji AzjaExpress.pl w Tajlandii!

Jakie będą zadania?
Drogi uczestniku, chcemy aby ta edycja znów Cię zaskoczyła! I tak będzie! Zadań czeka bardzo dużo i czasami trzeba będzie podjąć trudne decyzje. Sprawdzimy przełamywanie własnych lęków, zdolności manualne, fizyczne i umysłowe. Nie zabraknie oczywiście zadań extreme i takich, w których nie tylko poczujesz włoski klimat, ale i go spróbujesz! Szczegółów nie możemy niestety zdradzić. Jak w każdej edycji musisz być gotowy na wszystko!
it06.jpg
it01.jpg

Jak wygląda każdy dzień gry i gdzie jest jej finał?

Każdy dzień to nowe miejsca i zadania, a przede wszystkim niezapomniana przygoda, bo ciągle coś się dzieje! To też szansa na zdobycie ekspedycyjnej kasy, która przybliża Twój team do zwycięstwa. Z nami na pewno nie będziesz się nudzić. Zaczynamy we Wrocławiu i tu pojawią się pierwsze rywalizacje międzydrużynowe. Po wykonaniu zadania obowiązkowego otrzymacie informację o miejscu kolejnego oraz zadań dodatkowych/pobocznych.   

Poruszać się między punktami możecie autostopem lub w kryzysowych sytuacjach dostępną komunikacją. Trasa została zrobiona w taki sposób, aby jazda stopem była najszybszym rozwiązaniem, a każdy punkt przybliżał Waszą drużynę do ukrytego miejsca finałowego gry. Czasami otrzymacie SMS’a z ciekawostką/informacją lub bonusowym wyzwaniem. Przez cały czas będziecie mieć też dostęp do specjalnej nowej ekspedycyjnej aplikacji, w której sprawdzicie punkty dodatkowych zadań, ciekawe miejsca, ale też będziecie mogli odblokować dodatkowe rzeczy lub podjąć wyzwania. O tym, kiedy robicie sobie przerwę, pójdziecie spać, do jakiego punktu jedziecie i ile chcecie zaryzykować zdobytej ekspedycyjnej gotówki, decydujecie sami na bieżąco. Jeśli dany punkt zostanie zamknięty, to otrzymacie informację SMS’em o miejscu, do którego musicie dotrzeć.  

Każdy dzień to też świetna okazja, aby poznać fantastycznych uczestników naszej gry, poimprezować, czy zawrzeć sojusz i wspólnie wykonywać zadania. Ostatnie zadanie będzie czekać na Was we Włoszech blisko campingu, na którym zrobimy wielki finał/imprezę i nagrodzimy najlepsze drużyny!

it02.jpg
it04.jpg

Jak przebiega trasa w tej edycji?
Oczywiście tego zdradzić nie możemy. Cała zabawa polega na tym, że nie wiesz gdzie wylądujesz za parę godzin. Możemy za to zagwarantować, że przygotowany przez nasz scenariusz rozgrywa się w niektórych krajach zaznaczonych na czerwono na poniższej mapie i to, że finał jest we Włoszech w pięknym miejscu!

it07.jpg
it10.jpg
it05.jpg
it09.jpg
PODCZAS REJESTRACJI OBOWIĄZUJE ZASADA: KTO PIERWSZY TEN LEPSZY
Zdjęcia mają jedynie charakter poglądowy naszych gier. Nie zdradzamy dokładnych miejsc, zadań i atrakcji. Przedstawione atrakcje i miejsca mimo to mogą się pojawić w tej edycji.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

it03.jpg
it11.jpg
it13.jpg
it12.jpg
Jak kupić bilety? Jak wygląda rejestracja?
Kiedy odbywa się Ekspedycja Express Mega Race Italia i gdzie jest start?
Gdzie będzie finał Ekspedycji Express Mega Race Italia?
Jakie dane będą potrzebne podczas rejestracji i zakupu biletów?
Czy gwarantujecie podczas gry wyżywienie?
Czy gwarantujecie nocleg podczas gry?
Czy można wziąć udział samemu lub w 3 osoby w drużynie?
Czy wymagane jest posiadanie wizy i paszportu?
Czy obcokrajowcy mogą wziąć udział w grze?
W jakim wieku można wziąć udział w grze?
Nigdy nie podróżowałem stopem. Dam radę?
Czy trzeba mieć ze sobą swój telefon komórkowy?
Czy będzie potrzebny Internet w telefonie?
Czy w grze uczestnicy odpadają?
Co jeśli zechcę zrezygnować podczas gry?
Czy gwarantujecie ubezpieczenie podczas gry?
Czego nie obejmuje podana cena?
Czy mogę sprzedać swój bilet – miejsce w grze?
Czy zapewniacie transport powrotny?

PODSTAWOWE ZASADY GRY

Celem gry jest zdobycie jak największej ilości ekspedycyjnej gotówki, którą dostaje się za wykonane zadania jak i dotarcie na miejsce finałowe całej gry. Po drodze czekają zadania na trasie, w aplikacji, zadania smsowe, konkurencje między-drużynowe i zadania dodatkowe/ukryte. Drużyna która podczas 7 dni będzie mieć największą ilość gotówki wygrywa! Na pozostałych uczestników również czają niespodzianki a dla pierwszych 10 miejsc są przewidziane nagrody od Ekspedycji Express!

W grze wolno

 • Korzystać z internetu, urządzeń lokalizacyjnych, aparatów, kamer itp.
 • Posiadać gotówkę na własne wydatki.
 • Spać na własny koszt w schroniskach/hostelach/hotelach.
 • Omijać zadania bonusowe.
 • Korzystać z pomocy osób 3-cich.
 • Korzystać z transportu miejskiego w miastach.
 • Korzystać z autostopu w celu przemieszczania się.
 • Otrzymywać od osób 3-cich podarunki, rzeczy, datki itp.
 • Korzystać z komunikacji międzymiastowej (pociągów, autobusów itp) - na własny koszt.

W grze nie wolno:

 • Niszczyć lub zabierać wskazówek, tablic, zadań przeznaczonych dla wszystkich uczestników.
 • Wyrzucać otrzymanych materiałów.
 • Korzystać z BlaBlaCar'a, Taxi, Uber itp.
 • Wynajmować auta, skuterów, rowerów itp.
 • Przekazywać i/lub zabierać zdobytej gotówki innym drużynom.
 • Rezygnować z wykonywania zadań obowiązkowych chyba, że czas na ich realizację został wykorzystany.
 • Rozdzielać się w drużynie na więcej niż 100 metrów.
 • Kupować rzeczy potrzebnych do wykonania zadania.
 • Niszczyć/kraść elementów gry - flag, znaków, drogowskazów itp.
TELEFONY
Podczas gry musisz mieć swój telefon komórkowy i możesz korzystać z internetu. Czasami możesz mieć odebrany dostęp do telefonu na pewien moment.
PIENIĄDZE
Możesz korzystać ze swojej gotówki. Nie możesz kupować rzeczy potrzebnych do wykonywania zadań.
TRANSPORT
Poruszamy się łapiąc stopa. Nie możesz korzystać z taxi, uber itp. Możesz korzystać z komunikacji miejskiej i międzymiastowej.
tlo-gory.png