• Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

EKSPEDYCJA EXPRESS - MISJA WROCŁAW

SZALONA RYWALIZACJA W CENTRUM MIASTA

Podstawowe informacje

Ekspedycja Express to gra terenowa, podobna do znanych programów telewizyjnych typu Azja Express/Ameryka Express. Misja Wrocław to szalony scenariusz dla każdego kto chce poczuć smak rywalizacji z samym sobą, czasem i innymi.

Gra rozpoczyna się na Placu Wolności - NFM (Narodowym Forum Muzyki). To własnie tam przedstawione są zasady gry (możesz zapoznać się z nimi wcześniej - szczegóły na dole strony). Musisz wiedzieć, że aby gra była uczciwa i wszyscy mieli równe szanse, na miejscu będziecie musieli pozostawić swoje telefony, oddać nam je w depozyt lub zamknąć w specjalnych torebeczkach. W zamian otrzymacie od nas telefon ze specjalnie wbudowanymi aplikacjami, a także w pełni wyposażony plecak, w którym znajdują się potrzebne do gry elementy – latarki, latarki UV, ekspedycyjną gotówkę, mapy, apteczka i wiele innych. Pozostałe rzeczy będziecie mogli wygrać, kupić za wygraną ekspedycyjną gotówkę lub zdobyć podczas ekspedycji.

Cała gra odbywa się w okolicach centrum miasta jednak jego znajomość nie pomoże w wygranej. Wszyscy gracze mają równe szanse. Nie ma znaczenia czy tu mieszkasz czy jesteś pierwszy raz. 
mini-wroc02.jpg
mini-wroc06.jpg

Tak wygląda gra!

Kiedy już kwestie formalno-organizacyjne będą za nami nadejdzie czas aby rozpocząć prawdziwą przygodę życia. Rozpocznie się pierwszy etap gry, w którym trzeba będzie zaufać innej osobie z drużyny. Zostaniecie skuci kajdankami i... zacznie się rywalizacja. Więcej zdradzić nie możemy.

Gwarantujemy, że poczas gry sprawdzicie swoją orientację w terenie, umiejętność logicznego myślenia, współpracy w grupie, ale również asertywność, spostrzegawczość, zdolność przełamywania własnych barier i lęków, a także… utrudniania gry przeciwnikom.

Gra jest stworzona dla każdego, kto ma ochotę przeżyć niezapomnianą przygodę. Grają w nią ludzie od 18 do nawet 74 roku życia!

Czekają na Was niespotykane, na żadej innej edycji zadania, rywalizacja między drużynowa, walka z czasem i własnym "ja", różnego rodzaju łamigłówki i dziesiątki zadań, które zaskoczą Was i mieszkańców miasta. W niektórych zadaniach wykorzystujecie specjalnie napisaną aplikację mobilną zainstalowaną we wcześniej otrzymanych telefonach. Podczas gry odkryjecie swoje drugie oblicze i dowiecie się, na ile Was stać.

Pamiętajcie jednak, że duża wytrzymałość i siła fizyczna nie są warunkami wzięcia udziału w ekspedycji choć ruch w Misji Wrocław jest wskazany! Pomimo szaleńczych wyzwań gra jest w pełni bezpieczna. Nasze GPSy będą śledzić Wasze poczynania a przesympatyczny TEAM Ekspedycji Express zawsze chętnie pomoże jeśli się zgubicie :)

Szczegółowe zasady gry znajdziesz na dole tej strony jak i zostaną omówione przed rozpoczeciem całej rywalizacji na miejscu.

mini-wroc05.jpg
mini-wroc04.jpg
mini-wroc01.jpg

POZNAJ ZASADY GRY

flaga.png

CEL GRY:

Celem uczestników Ekspedycji Express jest zdobycie jak największej ilości gotówki. Gra jest wieloetapowa. Każdy z etapów zakończony jest podsumowaniem, w którym otrzymujecie pieniądze za wykonane zadania jak i zdobyte miejsce na mecie. Kolejność w jakiej pojawiacie się w finale danego etapu przekłada się na ilość ekspedycyjnej gotówki jaką możecie zdobyć. A to z kolei przybliża do głównej wygranej. 
6 GODZIN GRY
DRUŻYNA 2-4 OSÓB
MAX 15 DRUŻYN
PONAD 30 ZADAŃ
4 RÓŻNE ETAPY GRY
NAGRODY DLA ZWYCIĘZCÓW

GOTÓWKA

W grze obowiązuje Ekspedycyjna waluta, której nie znajdziecie w żadnych kantorach więc by zdobyć jej najwięcej i wygrać cenne nagrody musicie dobrze obrać taktykę gry i wykonać jak najwięcej zadań.

Dostępne nominały: 10 PLN, 50 PLN, 100 PLN i 200 PLN. Pamiętajcie, że nie wolno przekazywać gotówki innym drużynom. 

kasa.png
phone.png

TELEFON I APLIKACJE

Aby gra była uczciwa, przed jej rozpoczęciem, zostawicie swoje telefony komórkowe lub oddacie nam je w depozyt. Podczas finałów poszczególnych etapów będziecie mieli możliwość z nich skorzystać. W zamian każda drużyna otrzyma od nas jeden telefon.

Będzie on rejestrował przebieg Waszej gry, a wbudowane aplikacje pomogą Wam w rozwiązaniu zagadek, odnalezieniu kolejnych celów i misji specjalnych. Uwaga !!! Potrzebna będzie duża rozwaga i odpowiedzialność w ich korzystaniu. Naładowane baterie muszą starczyć aż do finału gry.

ZADANIA

Podczas gry znajdziecie przygotowane dla was QR kody z zakodowanymi na nich zadaniami oraz wskazówkami. Otrzymacie też szalone zadania, w zdobytych kopertach a czasem za pomocą wiadomości w telefonie. Zadania są podzielone, na obowiązkowe i dodatkowe. Pamiętajcie, że żadnego z tych elementów gry nie wolno zasłaniać, niszczyć czy zabierać chyba, że znajduje się na nich informacja mówiąca inaczej.
qrkod.png
czarna-flaga-40962955.png

SZKODNIK

Jest to przedmiot, który będzie utrudniał i wprowadzał fun podczas całej gry. Jeśli będziecie w jego posiadaniu Waszym celem będzie jak najszybciej przekazać go innej drużynie. Ta, która dobiegnie do finału ze szkodnikiem straci 300 PLN. 

Szkodnika nie wolno:
  • przekazywać drużynie od której się go otrzymało
  • przekazywać w obszarze 50m od finału kolejnego etapu
  • wyrzucać lub nie przyjmować od innej drużyny

KARTY AKCJI

Gdy już będziecie odczuwać skutki rywalizacji otrzymacie szansę odegrania się na innej drużynie za pomocą kart specjalnych. Można je zdobyć w każdym etapie gry podczas zadań, gier dodatkowych czy kupić w sklepiku ekspedycji. By użyć karty musicie ją wręczyć przeciwnej drużynie, a następnie przedrzeć na pół by drużyna nie mogła użyć jej ponownie. W grze wyróżniamy trzy karty:

POZNAJ 10 ZASAD, KTÓRYCH NIE WOLNO ŁAMAĆ

By wszyscy mieli równe szanse a gra była prawdziwą rywalizacją. Zabronione jest:
Niszczenie, zrywanie, zakrywanie QR kodów, tabliczek z zadaniami, skrytek i oznaczeń drogi.
Zabieranie podstawowych elementów plecaka innym drużynom.
Niszczenie i niewłaściwe korzystanie z elementów wyposażenia.
Zabieranie własnego wyposażenia.
Oddalanie się od swojej drużyny na więcej niż 10 metrów.
Ignorowanie poleceń organizatora.
Korzystanie z własnych telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych.
Oddawanie pieniędzy innym drużynom.
Pomijanie zadań obowiązkowych.
Pozostawianie zdobytych elementów gry, wyrzucanie kartek, map i zadań.
tlo-gory.png